• German

Wystawy tematyczne

Na piętrze holu naszego Muzeum udostępniamy wystawy dla wszystkich naszych Gości, w cenie biletu do Kopalni.

Znajdują się tam wystawy o tematyce górniczej: rzeźby i płaskorzeźby (pana Eugeniusza Juszczaka), obrazy (pani J. Czuchnickiej), rys historyczny górnictwa (sponsorem tej wystawy była fundacja polsko-niemiecka pani Teresy Bazała) oraz dokumenty i zdjęcia z katastrof w Kopalni.

Ponadto zobaczyć tam można skamieniałości, minerały i odciski roślin w węglu sprzed 311 milionów lat, jak również kolekcję monet, żetonów i odznak turystycznych (pana Czesława Dominasa).

Największym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, cieszy się Wielka Wystawa Modeli Samochodów (pana Roberta Bernasia), gdzie zobaczyć można ponad 2500 modeli. Wśród nich jest ciekawa kolekcja bohaterów i pojazdów z filmu Star Wars (Gwiezdne Wojny) z klocków LEGO oraz bohaterowie filmu animowanego Cars (Auta) z Zygzakiem McQueen i Złomkiem na czele. Tutaj można zobaczyć również dwa modele słynnego wehikułu czasu DeLorean z trylogii filmowej „Powrót do przyszłości”.

Polub Nas!