Godziny Otwarcia
Czynne jest cały rok
Wiosna

od 1 kwietnia, do 31 czerwca

Dawna Kopalnia czynna jest od godziny 9.00 do 17.00. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 30 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 16.00.
Lato

od 1 lipca, do 31 Sierpnia

Dawna Kopalnia czynna jest od godziny 9.00 do 18.00. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 30 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 17.00.
Jesień

od 1 września, do 31 października

Zima

od 1 listopada, do 31 marca

Dawna Kopalnia czynna jest od godziny 9.00 do 16.00. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 30 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 15.00.
Wyjątki i dni świąteczne
  • Święta Wielkanocne, nie czynne w pozostałe dni czynne.
  • Święta Wszystkich Świętych - nieczynne.
  • Boże Narodzenie - Wigilia nieczynne, pierwszy dzień świąt nieczynne, 2 dzień świąt czynne od 9.00 do 16.00.
  • Sylwester czynne od godziny 9.00 do 16.00.
  • Nowy Rok czynne od 11.00 do 16.00.
Uwaga! Zwiedzanie części podziemnej odbywa się w kaskach ochronnych, które każdy uczestnik zwiedzania otrzymuje przed wejściem. Jeżeli wasze pociechy posiadają kaski rowerowe, zabierz je wybierając się do nas, lepiej dopasowane kaski zapobiegną spadaniu waszym pociechom podczas zwiedzania :-)

• Wejścia do kopalni realizowane są co 30 minut
  • Brak limitu dla turystów indywidualnych, przewodnik zabierze do kopalni nawet jedną osobę
  • Honorujemy płatności kartą płatniczą
  • Grupy mogą zamówić posiłki w naszej Karczmie w specjalnych niskich cenach (wymagane zgłoszenie tego przy rezerwacji)
  • Sprawdź godziny otwarcia w okresie letnim i zimowym Oraz wyjątki i przerwy świąteczne.

Najczęściej zadawane pytania.

Nie, wejście do podziemi odbywa się za pomocą sztolni, czyli tunelem, wchodzi się w zbocze góry.
Tak, z naszej strony nie ma przeciwwskazań, w miejscach gdzie wózek nie przejedzie można je ominąć.
Tak, nie mamy ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o zwiedzanie, natomiast jeśli chodzi o bardzo małe dzieci to zalecamy nosidełka zamiast wózków. I ostrzegamy, że w kopalni działają oryginalne maszyny górnicze, które hałasują, oraz jest duch skarbnik.
Nie, w skład zwiedzania wchodzi część muzealna gdzie poznajemy początki węgla oraz górnictwa, a także część podziemna, którą zwiedzamy pieszo. Na koniec zwiedzania wyjeżdżamy oryginalną górniczą kolejką.
Tak, całość zwiedzania odbywa się tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Tylko przewodnik jest w stanie przekazać wszystkie informacje.
Tak, małe psy można zabrać ze sobą do kopalni, natomiast duże psy można zostawić w darmowym wygodnym kojcu. Ostrzegamy o hałasie w kopalni, aby psy się nie wystraszyły.
Posiadamy dwa wygodne i bezpieczne parkingi dla samochodów. Parkingi są bezpłatne.
Tak, przyjmujemy płatności kartami płatniczymi, oraz w dowolnej walucie po bieżącym kursie.
Kolejka
Tory