Telefon +48 74 872 79 11

WIOSNA
od 1 kwietnia, do 31 czerwca

Dawna Kopalnia czynna jest od godziny 9.00 do 17.00. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 60 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 16.00.

LATO
od 1 lipca, do 31 Sierpnia

Dawna Kopalnia czynna jest od godziny 9.00 do 18.00. Wejścia do podziemi odbywają się regularnie co 60 minut. Ostatnie wejście jest o godzinie 17.00.

JESIEŃ
od 1 września, do 31 października

ZIMA
od 1 listopada, do 31 marca

Poniedziałki Dawna kopalnia będzie nieczynna. Dawna kopalnia będzie czynna od 9:00 do 16:00. Zwiedzanie będzie odbywać się co godzinę od 9:00 ostatnie wejście o godzinie 15:00.

WYJĄTKI I DNI ŚWIĄTECZNE
  • Święta Wielkanocne, pierwszy dzień świąt nieczynne w Poniedziałek czynne od 09:00 do 17:00 ostatnie wejście o godzinie 16:00.
  • Długi Weekend Majowy - czynne codziennie.
  • Święta Wszystkich Świętych - nieczynne.
  • Boże Narodzenie - Wigilia. Przerwa świąteczna od 16 do 25 grudnia
  • Sylwester czynne od godziny 9.00 do 16.00.
  • Nowy Rok czynne od 11.00 do 16.00.
Uwaga! Zwiedzanie części podziemnej odbywa się w kaskach ochronnych, które każdy uczestnik zwiedzania otrzymuje przed wejściem. Jeżeli wasze pociechy posiadają kaski rowerowe, zabierz je wybierając się do nas, lepiej dopasowane kaski zapobiegną spadaniu waszym pociechom podczas zwiedzania :-)

INFORMACJE DODATKOWE

• Wejścia do kopalni realizowane są co 60 minut (w okresie od 1 września do końca marca co 60 minut)
  • Brak limitu dla turystów indywidualnych, przewodnik zabierze do kopalni nawet jedną osobę
  • Honorujemy płatności kartą płatniczą
  • Sprawdź godziny otwarcia w okresie letnim i zimowym Oraz wyjątki i przerwy świąteczne.
  • W części podziemnej temperatura wynosi 8 stopni Celsiusza. Zabierzcie kurtkę, lub bluzę.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

1. Czy do podziemi zjeżdża się windą?
Nie, wejście do podziemi odbywa się za pomocą sztolni, czyli tunelem, wchodzi się w zbocze góry.

2. Czy można zwiedzać na wózku inwalidzkim?
Tak, z naszej strony nie ma przeciwwskazań, w miejscach gdzie wózek nie przejedzie można je ominąć.

3. Czy można zwiedzać z małymi dziećmi?
Tak, nie mamy ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o zwiedzanie, natomiast jeśli chodzi o bardzo małe dzieci to zalecamy nosidełka zamiast wózków. I ostrzegamy, że w kopalni działają oryginalne maszyny górnicze, które hałasują, oraz jest duch skarbnik.

4. Czy zwiedzanie to tylko jazda kolejką?
Nie, w skład zwiedzania wchodzi część muzealna gdzie poznajemy początki węgla oraz górnictwa, a także część podziemna, którą zwiedzamy pieszo. Na koniec zwiedzania wyjeżdżamy oryginalną górniczą kolejką.

5. Czy zwiedzanie jest z przewodnikiem?
Tak, całość zwiedzania odbywa się tylko i wyłącznie z przewodnikiem. Tylko przewodnik jest w stanie przekazać wszystkie informacje.

6. Czy można zabrać psa?
Tak, małego psa można zabrać ze sobą do kopalni, tylko w odpowiednim nosidełku lub na rękach. Natomiast duże psy można zostawić w darmowym wygodnym kojcu. Ostrzegamy, w trakcie zwiedzania części podziemnej w kopalni pracują urządzenia i występują wybuchy, aby psy się nie wystraszyły.

7. Czy jest parking i czy jest odpłatny?
Posiadamy dwa wygodne i bezpieczne parkingi dla samochodów. Parkingi są bezpłatne.

8. Czy można u nas płacić kartą płatniczą?
Tak, przyjmujemy płatności kartami płatniczymi, oraz w dowolnej walucie po bieżącym kursie.
kopalnia
kopalnia, tunel
kopalnia, stojak z piłą ręczną
kopalnia, wagoniki